Filmografia


TV RELÁCIE


(2017) UHÁDNI MÔJ VEK – LETNÝ ŠPECIÁL

Dvaja súťažiaci, šiesti neznámi a 5-tisíc eur za jedinú úlohu – stačí presne uhádnuť ich vek. Vyskúšajte si aj vy svoj pozorovací talent! Zábavno-súťažná šou, v ktorej si okrem svojho odhadu a intuície môžete vyskúšať aj svoje vedomosti. Stalo sa vám, že ste boli prekvapení, keď vám niekto prezradil svoj skutočný vek? Takýchto prekvapení zažijete v šou TV JOJ viacero. Úlohou súťažnej dvojice je uhádnuť vek človeka, ktorý stojí pred nimi. Ten s nimi ale nemôže komunikovať. Súťažiaci môžu vyhrať 5.000 eur. Nie len raz , ale vďaka postupu do ďalšieho súťažného dňa môžu svoju výhru aj zvyšovať. V zdanlivo jednoduchej súťaži zistia, že uhádnuť vek človeka na prvý pokus nie je až také jednoduché. Každý nesprávny pokus im totiž ukrojí z celkovej výhry. Súťažiaci majú k dispozícii aj pomôcky, ktoré im môžu výrazne pomôcť k úspechu. Spolu zo súťažiacimi si môžete svoje schopnosti pri odhade veku otestovať aj vy pred televíznou obrazovkou. Slovenská zábavno-súťažná šou (2017). Moderuje: Vlado Voštinár

 

Archív TV JoJ: TU

 

 

 


TV SERIÁL


(2017) – 1890

 » 1890 je nový pôvodný slovenský seriál s pútavým, originálnym námetom a atraktívnou historickou výpravou. Z hľadiska žánru ide o historický dramatický seriál s kriminálnou zápletkou, v ktorom však okrem napätia a prekvapivých zvratov nechýbajú ani dobrodružné, romantické a humorné prvky. Seriál má celkovo 13 epizód.

Tvorcovia sa pri jeho príprave nechali inšpirovať podmanivou prírodou a unikátnou atmosférou slovenského Gemera; predovšetkým kaštieľom Betliar – aristokratom medzi múzeami a jeho blízkym okolím. Dej príbehu situovaného do konca 19.storočia vtiahne diváka do fascinujúceho obdobia, v ktorom sa ľudové povery a viera v mágiu či nadprirodzené bytosti miešajú s príchodom prevratných technických vynálezov (telefón, automobil…) a objavmi dodnes využívaných kriminalistických metód a postupov (daktyloskopia, balistika…). Pridanou hodnotou je tu teda pre diváka príležitosť zábavnou formou sa oboznámiť s históriou a zaujímavosťami života v Uhorsku a spoznať prírodné i pamiatkové skvosty Gemera. Napriek tomu však nejde o vernú dobovú rekonštrukciu – tvorcovia sa napriek konzultáciám s odborníkmi nesnažili o absolútnu historickú presnosť vo všetkých zložkách, ale vytvorili vlastný svet, kde rok 1890 treba chápať len ako približné ukotvenie v čase a niektoré dobové detaily boli prispôsobené v prospech motívov zaujímavých pre súčasného diváka.

Slovenský divák tak bude mať po dlhom čase možnosť vychutnať si výpravný historický seriál z domácej produkcie, v ktorom uvidí v netradičných úlohách a podobách množstvo obľúbených hereckých hviezd zo Slovenska (Ján Koleník, Milan Ondrík, Martin Nahálka, Anikó Vargová a i.) i zahraničia (Stanislav Majer (CZ), Vica Kerekes (SK-HU), Filip Kaňkovský (CZ), Lukasz Kos (PL) a i.)  a tiež spozná mnoho nových zaujímavých a neopozeraných hereckých tvárí.


(2015 – 2017) – NAŠI

» NAŠI je komediálny seriál, ktorého každá časť pozostáva zo skečov v rozsahu od 30 sekúnd do 3 minút, pričom každý z nich vo vzájomnej nadväznosti skvele ilustruje, aké náročné a krehké umenie je rodičovstvo…

Sledujeme obraz života päťčlennej rodinky s občasným mierne ironickým podtónom, prirodzeným pre normálne vzťahy medzi deťmi a rodičmi. Otec a matka zápasiaci s výchovou troch synov nás každý týždeň pozývajú nahliadnuť do svojho bežného denného kolotoča; ponúkajúc tak chutný seriálový komediálny koktejl rozmanitých emócií, smiechu a kriku. S ich príhodami a situáciami plnými humoru, no i nežnosti a hrejivého ľudského tepla sa ľahko dokáže stotožniť každý rodič a prostredníctvom jasného autorskému zámeru vyprovokovať diváka k smiechu, úsmevu či zamysleniu ( a nedá sa vylúčiť ani občasné zaškrípanie zubami!) sa NAŠIM bezpochyby darí výrazne meniť optiku, akou nazeráme na súčasnú rodinu… a zároveň nám všetkým vysielajú upokojujúci signál, že my rodičia (či ich deti) „v tom“ nie sme sami!

Podľa pôvodného formátu LES PARENT © Attraction Images inc.

Hrajú: Maximilián Bolf, David Krajčík, Marián Miezga, Gregor Miler, Lujza Garajová Schrameková, Róbert Jakab
Námet a scenár: Jacques Davidts
Dramaturgia a úprava scenáru: Soňa Čermáková Uličná
Dramaturgia TV JOJ: Dáša Haraksinová
Preklad: Dominika Girao, Katarína Hanzelová
Kostýmový výtvarník: Marián Hornyak
Titulná pieseň: Barbora Kardošová
Hudba k titulnej piesni: Martin Zimányi, Peter Dudák
Režisér a producent: Peter Begányi, Piknik Pictures


(2014) – Superhrdinovia

» Obsah

Rodinný televízny seriál nakrútený filmovou metódou, ktorý sa v prvom rade venuje deťom, dospievajúcim tínedžerom a ich optike nazerania na svet. Má charakter poviedkového cyklu, príbehy sú samostatné, no niektoré postavy prestupujú do ďalších príbehov ako vedľajšie postavy. V každej z 12 častí nájdeme príbehy plné dobrodružstva, netradičných riešení situácií, snového videnia, humoru, láskavej pomoci a šťastných koncov s poučením. V seriáli dostali hlavnú úlohu nové detské hviezdy vyberané počas celoslovenských castingov, ktorých sa zúčastnilo viac ako 2000 detí. Prípravy na nakrúcanie sa začali už vo februári 2014 a zahrňovali intenzívne herecké skúšky a prácu s mladými hercami. V Superhrdinoch po boku detských hercov účinkujú známi slovenskí herci, ako aj osobnosti športového života.
Superhrdinovia sa nakrúcali dva mesiace vo všetkých kútoch Slovenska a stojí za nimi kvalitný tím oceňovaných tvorcov mladej generácie. Scenáre prešli dlhodobým vývoj, zachytávajú dynamiku dnešného detského sveta a všetky aktuálne aspekty dospievania. Superhrdinovia predstavujú návrat RTVS k pôvodnej detskej a rodinnej tvorbe.

» Zoznam epizód:

› LUPA
Na škole sa začnú objavovať krádeže veľmi zvláštnych vecí. Jurko, chalan s ambíciami krádeže vyriešiť, sa snaží presvedčiť obézneho chlapca s prezývkou Lupa, aby mu pomohol. Lupa je známy svojím briskným intelektom, ale aj svojou chuťou do jedla. Lupa najskôr odmieta Jurkovi pomôcť, ale keď sa zdá, že ich záujem o prípady na nich vrhne tieň podozrenia, či oni dvaja nie sú páchatelia, Lupa sa do toho pustí.
› KŔDEĽ
Natália túži zapadnúť do kolektívu obľúbených dievčat, ktorým dominuje Ema. Má to však jeden háčik – Ema a jej obdivovateľky sú z bohatších rodín. Natália si nemôže dovoliť značkové tenisky či iné nákladné veci a robí všetko preto, aby si obľubu dievčat získala. Presvedčí samu seba, že prostriedkom k jej vytúženému cieľu sú peniaze. Ocitne sa v situácii, keď môže ukradnúť veci, po ktorých túži.
 › OFFSIDE
 Dva poskladané detské hokejové tímy bojujú o prestížne víťazstvo v špeciálnom výberovom turnaji, ktorého víťaz dostane šancu dostať sa na turnaj do Toronta. Vulkáni, deti bohatých rodičov s jasnou ambíciou, však zákerným spôsobom zrania troch kľúčových hráčov Tornád. To veľmi oslabí ich mužstvo a zdá sa, že tréner nebude mať inú voľbu, než do finálového zápasu nasadiť tri drevá-náhradníkov, ktorí by proti Vulkánom nemali žiadnu šancu. Pre svoje zvláštne hendikepy pre hokej získajú prezývku Traja chrobáci, keďže jeden sa zaujíma o šachy, druhý o basketbal a tretí o curling.
› TITÁNI
Jurko a Klaudio sú bratia, ktorí sa rozhodnú skoncovať so šikanou svojho spolužiaka Rafaela. Po vzore svojich obľúbených hrdinov z komixov si vyrobia masky a kostými a rozhodnú sa skoncovať s Rafaelovou bandou, ktorá šikanuje ostatné deti. Do boja zapoja aj svojich spolužiakov. Tí si môžu vybrať spôsob pomsty a Jurko s Klaudiom ju vykonajú. Po prvej úspešnej akcii sa karta obráti a Rafael si chce vybaviť účty s tými, ktorí ho ponížili.
› SIGNÁL
Sabína so svojím otcom Heňom trávi len párne víkendy v mesiaci, aj to zväčša pred telkou alebo za počítačom. Heňo sa rozhodol svoju dcéru zobrať na výlet do lesa po geocachingovej trase. Sabína z výletu vôbec nie je nadšená, najmä preto, že v horách nie je signál a nevie sa spojiť s kamoškami či mamou. Signál naskočí iba pri altánku. Sabína otcovi v jeden okamih utečie, aby mohla poslať správy a pripojiť sa na facebook. Keď sa vráti k táboráku, otec tam nie je. Sabína vybavená geocachingovou mapkou sa vydá k cieľu sama.
› ŠUPINA
Michal s Jurajom počas školy v prírode objavia v neďalekom jazere dvestoročnú rybu. Myslia si, že natrafili na prehistorického tvora. Nie sú však jediní, kto sa o rybu zaujíma. Dvaja chlapi z dediny sa pokúsia rybu vyloviť a predať. Chlapci sa na pytliakov dobre pripravia a vďaka svojej šikovnosti im prekazia plán.
› MEDAILA
Počas školy v prírode prebieha cyklistická súťaž, v ktorej sú najväčšími favoritmi dvaja rivali – Tomáš a Gregor. Gregor v predposlednej etape Tomáša nešťastne vyfauluje, avšak nechce to priznať, lebo jeho ambiciózny otec mu to nedovolí. Otec to preháňa, je nepríjemný, nedáva šancu Gregorovi povedať pravdu, tlačí na neho a Gregor sa dostane na hranu. Tomášovi kamaráti sa navyše Gregorovi rozhodnú pomstiť tým, že mu pred poslednou etapou znefunkčnia bicykel.
› ELIXÍR
V škole v prírode prebieha súťaž o titul Lesnej víly. O titule sa rozhoduje medzi dvoma finalistkami – Lindou a Monikou. V predvečer súťaže dievčatá objavia starú Knihu elixírov krásy a začnú sa pretekať v čarovaní. Z prírody si zadovážia bizarné ingrediencie a varia elixíry podľa knihy. Monika túži vyhrať najmä preto, aby upútala objekt svojej tajnej lásky – Gregora.
› LEVEL
Samuelova závislosť na počítačových hrách prerastie do útoku na spolužiaka. Chlapec musí odísť na dedinu k starým rodičom, kde je izolovaný od počítača, telefónu a internetu. Vtedy sa mu zjaví prízrak v podobe kapitána O’Reilyho a začne ho sprevádzať každodennými situáciami. Samuel spoznáva Ninu a stanú sa dobrými kamarátmi. Keď sa Samuel dozvie, že Nina má počítač, prebudí sa v ňom hráčska vášeň a dosiahne, aby mu Nina dovolila si zahrať aspoň jednu hru so svojimi virtuálnymi kamarátmi. Z jednej hry sú však dlhé hodiny presedené za počítačom a Samuel musí čeliť rozhodnutiu, koho uprednostní.
› ŤAHÁKY
Decká dostali darček na konci školského roka, za výnimočný výsledok v záverečných testoch môžu ísť na zaujímavý výlet. Počas cesty však postupne zisťujeme, že šestica našich hrdinov podvádzala, lebo si vyrobili ťaháky na základe informácií, ktoré našli na internete. Učiteľ to však prekukol a urobil si z nich srandu, keď im v autobuse dá overujúci testík. Všetko sa však zvrtne, keď sa autobus dostane do problémov, lebo popletený šofér najskôr zablúdi a potom všetkých dostane do veľkých problémov.
› INA
Šimon spoznáva mulatku Inu, novú spolužiačku, ktorá sa prisťahovala z Francúzska. Obe deti spojí trauma zo straty otca. Šimon svojho nikdy nevidel, Inin zas nedávno zomrel. Šimon sa kamarátstvo snaží utajiť, pretože okolie pozerá na Inu ako na Rómku. Andrej, Šimonov starší a nevlastný brat, ich však odhalí a prinúti Šimona, aby s ním absolvoval nebezpečnú parkour trasu, inak Ine ublíži.
› LEGENDA
Traja kamaráti sa po roku opäť stretávajú na prázdninách na dedine na východnom Slovensku, avšak sú šokovaní, že ich tajný bunker na strome je spolu so stromom vyvrátený a zničený. Dozvedia sa, že sa tam developeri chystajú postaviť logistické centrum. Chcú tomu zabrániť a vďaka tajomnej správe, ktorú objavia vo vyvrátenom strome, sa vydajú pátrať po stopách tajomného botanika, ktorý takmer pred sto rokmi vytvoril kdesi v miestnom lese park plný vzácnych exotických rastlín a navyše ukryl aj prírodný poklad do časovej kapsuly. Podarí sa chlapcom poklad nájsť a zachrániť tak stromy pred zámerom developerov? (STV)


TV RELÁCIE


(2016) – Moja mama varí lepšie ako tvoja

Moja mama varí lepšie ako tvoja je kulinárska šou, ktorá je nielen o varení a o súťažení, ale hlavne o rodine. Súťažia v nej páry v zložení rodič a dieťa, svokra a nevesta, krstná mama a krstná dcéra a podobne. Pointou šou je, že varia len deti a ich rodičia im pritom môžu pomáhať iba verbálne prostredníctvom inštrukcii a dobrých rád. Po odhalení tajnej ingrediencie varia jeden z desiatich vlastných receptov, ktoré nám zaslali pri prihlasovaní sa do šou. V časovom limite musia stihnúť uvariť čo najlepšie jedlo a poraziť tak súperov. Vždy proti sebe stoja dve dvojice, z ktorých tá víťazná si domov odnesie finančnú výhru 500 eur a postupuje do súboja proti ďalšej dvojici. Šou je teda nielen o jedle a súťažení, ale aj o rodinnej súdržnosti a občas aj o rodinných konfliktoch…